GŁÓWNA       WYDARZENIA       ZADANIA       PROGRAMY       GALERIA       KONTAKT

Wydarzenia

Po długich staraniach nasze Towarzystwo otrzymało specjalne pomieszczenie. Pani dyrektor Świętoń, po uprzednim zakupie kilkunastu zestawów szachowych, przywróciła była do użytku uczniów pomieszczenie dawnej "Harcówki". Od początku września 2021 roku zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą królewską grą w każdy wtorek, od 11:30 do 12:20. Zapraszamy tych, którzy umieją jak i nie umieją grać w szachy.
Wiosna 2016.Może tym razem się uda. Sympatycy szachów znowu mogą się spotykać w naszej szkole. Rozgrywki odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 14.
9 lutego 2010. Z radością informujemy,że reaktywujemy działalność naszego Towarzystwa. Znależli się w naszej szkole szachiści z prawdziwego zdarzenia, którym chce się rozwijać swój talent w tej królewskiej grze. Nadto jest też grupa uczniów chcących poznawać zasady gry. Na razie opieramy się na klasie 1"o", ale są też talenty w klasie 1"k". Spotkania odbywają się we wtorki o 12:15, z braku miejsca w naszej szkole, na korytarzu koło biblioteki. Trwają przygotowania do IV Turnieju Wiosennego, który miejmy nadzieję odbędzie się. Poszukujemy dobrodzieja na zakup zegara szachowego. Do najbliższych wyborów funkcję prezesa Towarzystwa pełni Ania Kurowska z 1"o" . Zapraszamy wszystkich miłośników szachów na rozgrywki.
Z przykrością informujemy, że planowany na 21 marca "IV Turniej Wiosenny", został zarządzeniem pana Dyrektora przesunięty na termin późniejszy. Szkoda, bo nagrodą główną jest zegar szachowy. O nowym terminie poinformujemy niezwłocznie.
      Po odejściu z naszej szkoły poprzedniego zarządu i większości dotychczasowych członków, dokonaliśmy wyborów uzupełniających. Szeregi nasze zostały zasilone głównie uczniami drugiej klasy (obecnie trzeciej) o  profilu matematycznym. Przyjęliśmy też 10 nowych członków, są to:

  • Kamil Studziński
  • Grzegorz Łukasik
  • Bartłomiej Basiaga
  • Arkadiusz Stasiuk
  • Adam Matuszczyk
  • Daniel Kenio
  • Michał Klimkowski
  • Jarosław Orlecki
  • Paweł Olszowski  

Skład nowego zarządu Towarzystwa prezentowany jest na stronie głównej


III Wiosenny Turniej Szachowy

Tak jak zapowiadaliśmy poprzedni Turniej nie został rozstrzygnięty.

Zwycięzcą III turnieju został Przemek Widlak z kl. 3e . Drugie miejsce zajął Krzysztof Krawczyk z kl. 2c. Tak jak oczekiwaliśmy główna nagroda- szachy- została przekazana na rzecz naszego Koła. Dziękujemy, pomyślimy aby nagrodą w IV Turnieju był zegar szachowy.Sukces w I LO

W dniu 28 IV br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana
Długosza odbył się turniej szachowy na który została zaproszona
reprezentacja z naszej Szkoły.

Po długich i wyczerpujących zmaganiach na szachownicy, członkowie naszego Towarzystwa uplasowali się na czołowych miejscach. Szkoda tylko, że nie udało się zająć 1miejsca, ale następne zawody już za rok.
 Oto wyniki:
*Przemysław Widlak - II miejsce
*Przemysław Adamek - III miejsce
*Ireneusz Trojan - VI miejsce
*Łukasz Krzyształ - VII miejsce

*Śliwa Sławomir - IX miejsce
Przemysław Widlak i Przemysław Adamek za zajęcie miejsc na podium dostali puchary odpowiednio za II i III miejsce, a wraz z pozostałymi otrzymali również pamiątkowe dyplomy.
( Na zdjęci zdobywca II miejsca Przemysław Widlak)
Dnia 19 III br. w świetlicy szkoły odbył się "II Wiosenny Turniej Szachowy" dla uczniów ZS nr 1 im. KEN. A oto wyniki tego turnieju:

Pierwsza dogrywka pomiędzy Ireneuszem Trojanem, Przemysławem Widlakiem i Łukaszem Krzyształem (wszyscy po 4 pkt.) nie wyłoniła zwycięzcy. Na rozstrzygnięcie konkursu będziemy chyba musieli poczekać do następnego turnieju... W każdym razie nagroda ufundowana przez  Prezesa Towarzystwa ( jak zwykle szachy) oczekuje. Dodać należy, że każdorazowy zwycięzca przekazuje nagrodę na rzecz Towarzystwa ( żeby było na czym grać ).